„Swaty po oleszyńsku” wystawione na XIII Forum Kobiet Powiatu Włoszczowskiego

W piątek, 6 marca br. w Powiatowym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym we Włoszczowie odbyło się XIII Forum Kobiet Powiatu Włoszczowskiego. Organizatorami  wydarzenia byli: Starosta Włoszczowski Jerzy Suliga, Burmistrz Gminy Włoszczowa Grzegorz Dziubek, Dyrektor Powiatowego Centrum Kulturalno-Rekreacyjnego we Włoszczowie Jolanta Tyjas, Dyrektor Biura Lokalnej Grupy Działania "Region Włoszczowski" Cezary Huć oraz Kierownik Powiatowego Zespołu Doradczego we Włoszczowie Świętokrzyskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Modliszewice Marian Mysior.

Tegorocznej  uroczystości przyświecało hasło: „Spacer po powiecie włoszczowskim śladami wyjątkowych Kobiet". Z tej okazji Wyjątkowe Panie z naszego powiatu otrzymały specjalnie przygotowane na tę okazję statuetki oraz słodkie poczęstunki – wypieki przygotowane przez uczennice Zespołu Placówek Oświatowych w Olesznie.

Kolejnym punktem spotkania był występ artystyczny młodzieży z Klubu 4H „Olszynki" z Oleszna, który funkcjonuje w Zespole Placówek Oświatowych w Olesznie od 2009 r. Uczniowie pod czujnym okiem opiekunów: Marioli Kamińskiej, Teresy Szczepańskiej i Andrzeja Kowalczyka, przygotowali spektakl pokazujący zwyczaje i obrzędy ludowe z Oleszna i gminy Krasocin. Choć trema była ogromna – młodzi artyści wspaniale sprostali zadaniu. Dowodem na to były głośne brawa ponad  trzystuosobowej widowni.

Na zakończenie  Starosta Włoszczowski  - Jerzy Suliga i Burmistrz Gminy Włoszczowa - Grzegorz Dziubek serdecznie pogratulowali  uczniom wspaniałego występu, a nauczycielom – tak utalentowanej młodzieży.