ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU ŚWIĄTECZNEGO

Święta Bożego Narodzenia to niezwykły okres, na który długo czekają zarówno dorośli jak i dzieci. To czas, w którym wszystko wydaje się łatwiejsze, a w sercach ludzi rodzi się pokój i dobro. W tym szczególnym czasie od wieków tradycją, która angażowała wszystkich członków rodziny było wykonywanie ozdób świątecznych: stroików, łańcuchów na choinkę, figurek aniołków, szopek oraz kartek bożonarodzeniowych. Dla przypomnienia i zachęcenia dzieci do czerpania z bożonarodzeniowych zwyczajów w naszej szkole został ogłoszony konkurs bożonarodzeniowy – „W świątecznym nastroju”.

Organizacja tego wydarzenia na stałe wpisała się w szkolny kalendarz imprez. Celem konkursu było pielęgnowanie zwyczajów i obrzędów związanych z Bożym Narodzeniem. Do konkursu w bieżącym roku szkolnym przystąpiła rekordowa liczba uczniów z naszej placówki. Do organizatorów nadesłano wiele pięknych prac, które zachwycały bogactwem form i technik plastycznych. Komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie, by wyłonić zwycięzców oraz wyróżnić najładniejsze dzieła. Ostatecznie za trud i zaangażowanie nagrodzono wszystkich uczniów, którzy przystąpili do konkursu.

Uczniowie, którzy wysłali prace w kategoriach:

Kartki
Samorządowe przedszkole - Grupa Krasnale:
Wiktor Kowalczyk, Szymon Kowalczyk, Antoni Wójcik, Antoni Siwek, Zofia Pałka, Amelia Bobińska, Kaja Motyl, Zuzanna Skiba, Piotr Bomba, Lena Grabiec.

Samorządowe przedszkole - Grupa Misie:
Szymon Kowalczyk, Kornelia Kowalczyk, Lena Kawka, Michał Wnuk, Michał Bomba, Bartosz Nowicki, Tymon Łapot.

Oddział Przedszkolny – Grupa Smerfy:
Matylda Dzięcioł, Zuzanna Winiszewska, Zuzanna Cierpica, Anna Stolarczyk, Wiktoria Stolarczyk, Lena Wosińska, Krzysztof Nowicki, Aleksander Strzelec, Antoni Lis, Adam Grabiec, Nikodem Pisarczyk, Julia Sitkowska, Łukasz Zugaj, Alan Lizińczyk, Maja Kusa, Filip Kawka, Szymon Drej, Natalia Czapla, Karolina Kowalczyk,Joanna Grabiec.

Stroiki
Klasa I:
Alicja Bobińska, Artur Kowalczyk, Kalina Waloska, Karol Fitas, Magdalena Kałuzińska, Patrycja Kowalczyk, Hanna Siwek.

Klasa II:
Antoni Wdowiak, Jakub Arkit, Katarzyna Lipniak, Lena Kowalczyk, Olga Błażejczyk, Oliwier Kaczmarek, Szymon Wójcik, Szymon Pijewski, Szymon Szklarz, Zuzanna Kowalczyk, Nataniel Strychalski.

Klasa III:
Mateusz Gawęcki, Magdalena Kowalczyk, Anna Bylica, Iza Fitas, Jakub Dajczer, Julia Bernacka, Julia Mietelska, Kamila Grabiec, Kinga Koźmińska, Mikołaj Kowalczyk, Szymon Klim, Maja Budzynowska, Julia Gaik, Marta Wasik.

Klasa IV:
Erwin Kowalik, Natalia Stolarczyk, Amelia Strzelec, Barbara Żesławska, Daria Waloska, Gabriela Dachowska, Julia Łapot, Bartosz Kasza, Milena Kowalczyk, Zuzanna Chojnacka, Zofia Waligóra, Grzegorz Charitonov.

Szopki:
Filip Kowalczyk kl. IV, Szymon Wdowiak kl. VIIb, Patrycja Kowalczyk kl. VIa, Mikołaj Kowalczyk kl.III, Stanisław Ligęza kl. VIIa, Jakub Klim kl.VIa, Adam Mazur kl.VIa, Oliwia Mazur kl. VIIa, Emilia Koźmińska kl VIa, Julia Wójcik kl. VIa, Julia Przepióra kl. VIa, Szymon Kościołek kl. VIa, Maciej Drzewiecki kl. VIa.

Uczniom składamy gratulacje i podziękowanie za udział w konkursie. Na wszystkich uczestników czekają nagrody. Organizatorem konkursu kartek, stroików i szopek bożonarodzeniowych było Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Społeczności Lokalnej „Olcha”, przy wsparciu finansowym Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej oraz Zespół Placówek Oświatowych w Olesznie.
Mariola Kamińska