Nasze piękne szopki!

W tym roku nasi uczniowie po raz pierwszy wzięli udział w III edycji Gminnego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych, organizowanego przez Zespół Placówek Oświatowych w Bukowie.

Konkurs adresowany był do uczniów klas I - III i IV - IV ze szkół podstawowych z terenu Gminy Krasocin. Tegoroczne szopki w swej budowie i przesłaniu miały nawiązywać do treści misyjnych. Nie było to łatwe zadanie, ale jednak udało nam się sprostać surowym wymaganiom jurorów. Dowodem tego jest zdobycie II miejsca w kategorii klas I – III przez ucznia Szkoły Filialnej w Świdnie, Jakuba Kuśmierczyka. Również w kategorii klas IV – VI zajęliśmy II miejsce. Był to sukces grupy uczniów, którzy wykonali szopkę podczas zajęć artystycznych prowadzonych przez p. Bogusławę Tkaczyk – Omasta i p. Mariusza Deskę.

Uroczyste rozdanie nagród odbyło się 17 grudnia 2010 roku w Zespole Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Bukowie. Naszą szkołę reprezentowała pani katechetka Dorota Sitkowska wraz z grupą uczniów.

Wszystkie szopki można oglądać na specjalnej wystawie w kościele parafialnym w Bukowie.

Zobacz inne fotki

Weronika Omasta