Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

Sukces uczniów naszej szkoły w konkursie czytelniczym

W dniu 12.04. 2018 r. uczennice klasy III a w składzie: Patrycja Kowalczyk, Julia Przepióra, Julia Wócik wzięły udział w III Gminnym Konkursie Czytelniczym ze znajomości baśni Charlesa Perraulta, zorganizowanym przez bibliotekarza ZPO im. rtm. Witolda Pileckiego w Krasocinie, p. Annę Mietelską.

Uczennice, przygotowane przez p. Jolantę Lichosik, miały za zadanie m. in. : przedstawić w formie pantomimy wylosowaną postać z baśni, wykazać się znajomością treści baśni i życiorysu Perraulta, odgadnąć wysłuchany fragment baśni, skojarzyć rekwizyt z tytułem baśni. Jury oceniało także przygotowane wcześniej przebranie za bohatera baśniowego oraz spryt i refleks w konkurencji sportowej.

W wyniku rywalizacji uczennice naszej szkoły zajęły I miejsce. Tyle samo punktów uzyskały uczennice z Bukowej, tak więc radości przy zajmowaniu podium było wiele.

Konkurs, mimo iż sprawdzał wiedzę i umiejętności poznawcze uczniów, był przygotowany z formie zabawy i dostarczył uczniom ogromnej ilości pozytywnych emocji. Na pewno zachęcił do sięgania po książki oraz uświadomił im, że wiedza daje radość i satysfakcję.

Jolanta Lichosik

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ