Najlepsi w powiecie

W dniu 9 marca 2008 roku w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego we Włoszczowie ogłoszono wyniki i rozdano nagrody w konkursie "Najlepsza gazetka szkolna 2008", który - podobnie jak poprzednie edycje - cieszył się dużym zainteresowaniem.

Do rywalizacji konkursowej zgłoszono dziewięć gazetek szkolnych redagowanych przez uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu włoszczowskiego. Pisma szkolne oceniła komisja powołana przez Starostę Włoszczowskiego. Pod uwagę brano m.in. budowę i zawartość tematyczną gazetki, nowatorstwo, różnorodność stosowanych form dziennikarskich, częstotliwość ukazywania się oraz nakład.

"Najlepszą gazetką szkolną 2008" zostało pisemko wydawane w Zespole Placówek Oświatowych w Olesznie: „Sami o Sobie" Bardzo ucieszyłyśmy się z nagród. Dla szkoły, na potrzeby naszej redakcji otrzymałyśmy drukarkę i dyktafon. Ponadto każda z osób piszących w pisemku zdobyła drobne upominki

To dzięki naszej pracy i oczywiście zaangażowaniu opiekunów udało nam się pokazać efekty wysiłku zespołu redakcyjnego na szerszym forum i promować szkołę w środowisku lokalnym. Byłyśmy bardzo dumne z siebie. Ta nagroda na pewno zmobilizuje nas do dalszej, twórczej pracy przy redagowaniu kolejnych artykułów do „SoS’.

Żaneta Lis