Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

"Plastyczka” Gabriela Rogala z kl. III gimnazjum najlepsza!

W środę, 13 grudnia w Starostwie Powiatowym we Włoszczowie odbył się finał Powiatowego Konkursu Profilaktycznego o Uzależnieniach i Chorobie AIDS. Konkurs od wielu lat organizuje I Liceum Ogólnokształcące im. W. Sikorskiego we Włoszczowie. Adresatami byli uczniowie szkół gimnazjalnych z powiatu włoszczowskiego. Celem konkursu było zwiększenie zainteresowania młodzieży problematyką HIV/AIDS, stworzenie możliwości wypowiedzenia się o problematyce w formie plastycznej. Celem przedsięwzięcia jest również promowanie wśród młodzieży zachowań korzystnych dla ich zdrowia, wzrost poziomu wiedzy na temat zagrożeń związanych z uzależnieniami oraz promowanie postaw odpowiedzialności za własne życie oraz szacunku wobec siebie i innych.

Podczas podsumowania konkursu młodzież z gimnazjów, opiekunowie oraz zaproszeni goście obejrzeli przedstawienie przygotowane przez uczniów I LO we Włoszczowie, które skłaniało do głębokich przemyśleń na temat powodów sięgania przez młodzież po narkotyki oraz konsekwencji, jakie się z tym wiążą.
Piękne prace konkursowe w formie plakatu - godnie reprezentujące naszą szkołę- przygotowały uczennice z kl.III gimnazjum: Alicja Sobczyk, Gabriela Rogala oraz Wiktoria Picheta, pod opieką nauczyciela plastyki p. Andrzeja Kowalczyka.

Jest nam niezmiernie miło poinformować całą społeczność szkolną, że plakat Gabrieli Rogala okazał się najlepszy i zdobył I miejsce.
Laureatka otrzymała wysokiej klasy aparat fotograficzny, dyplom oraz karnet na basen ,,Nemo” we Włoszczowie. Pozostałe uczestniczki oraz opiekun - podziękowania w formie dyplomu.

   

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ