W naszej szkole wybrano najpiękniejsze palmy wielkanocne

W dniu 06.04.2017 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie Konkursu na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną.

Co roku powiększa się grono uczniów i rodziców, którzy angażują się w kultywowanie tradycji ręcznego wykonywania ozdób z naturalnych materiałów i roślin oraz przyozdabianie nimi wielkanocnych palm. Twórcy zaskakują coraz ciekawszymi i doskonalszymi technikami plastycznymi oraz zwiększają rozmiary swoich prac.

Wszystkie palmy zgłoszone do konkursu zostały zaprezentowane na wystawie w sali gimnastycznej, a stworzona ekspozycja wyglądała bardzo imponująco. Komisja w składzie: ks. Jarosław Kowal, p. Andrzej Kowalczyk, p. Aldona Kowalczyk, p. Mariola Kamińska oraz p. Anna Nowicka nie miała łatwego zadania przy typowaniu zwycięzców, gdyż wszystkie palmy konkursowe były przepiękne i zachwycały misternością wykonania.

Uroczystość rozstrzygnięcia konkursu zaszczycili swoją obecnością: Wójt Gminy Krasocin – p. Ireneusz Gliściński, Z-ca Kierownika USC- p. Łukasz Karpiński oraz rodzice uczniów zaangażowanych w konkursowe zmagania. Po powitaniu gości przez Panią Dyrektor - Zofię Marcinkowską, uczniowie Publicznego Gimnazjum w Olesznie: Natalia Łyczak i Kamil Lichosik, przybliżyli uczestnikom spotkania symbolikę palm wielkanocnych oraz tradycje związane z obchodami Niedzieli Palmowej w kościele katolickim. Następnie odbyło się wręczenie dyplomów i nagród, a ceremonii tej dokonali zaproszeni goście: p. Ireneusz Gliściński, p. Łukasz Karpiński oraz ks. Jarosław Kowal.

Lista nagrodzonych uczniów przedstawia się następująco:

W kategorii klas II –III szkoła podstawowa:

I miejsca zajęli: Dawid Dziedzic kl. II b, Bartłomiej Dziedzic kl. III b oraz Anna i Igor Lichosik kl. III b.
II miejsce zdobył uczeń Szymon Wójcikowski z kl. III b.
III miejsce przyznano Julii Przepióra z kl. II a .
W tej kategorii jury przyznało jeszcze wyróżnienia dla 15 uczniów.

W kategorii klas IV-VI szkoła podstawowa:
I miejsca zajęli: Wiktoria Karpińska kl. V wraz z bratem Dominikiem kl. II a, Kamila Gacia kl. V wraz z bratem Błażejem kl. III a oraz Klaudia Gołdyn kl. V.
II miejsca zdobyli: Dawid Domoradzki kl. IV a oraz Mateusz Wójcikowski kl. VI.
III miejsca zajęli: Igor Piec kl. IV b oraz Dawid Szyndler kl. IV a.
Wyróżnienia w tej kategorii jury przyznało 10 uczniom, natomiast w kategorii gimnazjum wyróżnienia otrzymało 3 uczniów.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, a pozostali uczestnicy wyróżnienia i słodkie upominki. Na zakończenie uroczystości p. Ireneusz Gliściński pogratulował zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu i złożył serdeczne życzenia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

Sponsorami nagród byli:
• Radny Powiatu Włoszczowskiego - p. Łukasz Karpiński,
• Radny Gminy Krasocin - p. Antoni Drej,
• Sołtys Woli Świdzińskiej - p. Magdalena Szklarz.

Zobacz zdjęcia z podsumowania konkursu