"Sami o Sobie" wśród najlepszych gazetek szkolnych

W dniu 18 czerwca 2010 roku w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego we Włoszczowie ogłoszono wyniki konkursu "Najlepsza gazetka szkolna - 2010".

Do udziału w konkursie zgłoszono sześć gazetek, redagowanych przez uczniów gimnazjów oraz szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Włoszczowskiego. Czasopisma te oceniła komisja powołana przez Starostę Włoszczowskiego, która uwzględniła m.in. zawartość tematyczną, różnorodność stosowanych form dziennikarskich, częstotliwość ukazywania się gazetek, a także samodzielność pracy uczniów.

Najlepszymi gazetkami szkolnymi w bieżącej edycji konkursu zostały:

* I miejsce: "Okiem gimnazjalisty" - z Publicznego Gimnazjum w Koniecznie,
* II miejsce: "Sami o Sobie" - ze Szkoły Podstawowej w Olesznie,
* III miejsce: "To i Owo" - ze Szkoły Podstawowej w Bukowie.

Po raz kolejny znaleźliśmy się wśród najlepszych twórców szkolnych pisemek. Warto przypomnieć, że trzykrotnie już, w latach 2003, 2008 i 2008, zdobywaliśmy w tym konkursie najwyższą lokatę.

Ta nagroda na pewno zmobilizuje nas do dalszej wytężonej pracy. Będziemy szukać nowych pomysłów, aby nasza gazetka była atrakcyjna i interesująca dla naszych Czytelników i Jurorów w kolejnych edycjach konkursu.

Aleksandra Lichosik, Weronika Omasta, Ewa Niewiadomska