Nasi uczniowie laureatami VI Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Feliksa Raka

Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z całej Polski 20 października br. mieli okazję wziąć udział w uroczystości podsumowania VI Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Feliksa Raka. Impreza odbyła się w Zespole Placówek Oświatowych w Krasocinie. Organizatorem konkursu była Gminna Biblioteka Publiczna w Krasocinie oraz Przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Tadeusz Kowalczyk. Patronat honorowy nad konkursem objął Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas oraz Wójt Gminy Krasocin Ireneusz Gliściński. Warunkiem uczestnictwa w konkursie było nadesłanie trzech własnych, nigdzie wcześniej niepublikowanych wierszy. Z niecierpliwością oczekiwano wyników konkursu.

Nasi uczniowie zajęli bardzo wysokie miejsca.

Kategoria: szkoła podstawowa I-III

Wyróżnienia:

• Julia Amanda Kowalczyk
  • Aleksandra Szklarz
  • Katarzyna Migacz
  • Justyna Macander

Kategoria: szkoła podstawowa IV-VI

• I miejsce – Izabela Lichosik
  • II miejsce – Kamila Domoradzka

Wyróżnienia:

• Dagmara Kałuzińska
  • Jakub Kuśmierczyk

Kategoria: gimnazjum

• II miejsce – Aleksandra Lichosik
  • III miejsce – Weronika Omasta

Uczniowie naszej szkoły mieli powód do radości, wszyscy więc bardzo zadowoleni wrócili do domów.