Wesoły świat książek Astrid Lindgren

W dniu 15.03.2016 r. uczniowie klasy III b Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Olesznie uczestniczyli w Gminnym Konkursie Czytelniczym zorganizowanym przez bibliotekę szkolną Zespołu Placówek Oświatowych w Krasocinie we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Krasocinie. Konkurs  sprawdzał znajomość książek Astrid Lindgren i miał charakter drużynowy.

Do konkursu przystąpiło sześć trzyosobowych zespołów - uczniów klas III reprezentujących szkoły z terenu naszej gminy.
W czasie konkursu sprawdzana była znajomość treści książek "Dzieci z Bullerbyn" i "Pippi Pończoszanka". Dzieci rozpoznawały również rekwizyty, fragmenty utworów i rozwiązywały zadanie matematyczne.

Wszyscy uczniowie byli bardzo dobrze przygotowani do konkursu. W wyniku zaciętej rywalizacji nasza drużyna w składzie: Izabela Lichosik, Krzysztof  Kowalczyk, Igor Piec zajęła III miejsce. Uczniów do konkursu przygotowały panie: Halina Budzynowska oraz Jolanta Lichosik.

Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody rzeczowe ufundowane przez GBP w Krasocinie ( książki 3D oraz słuchawki komputerowe), Wójta Gminy Krasocin ( albumy, zestaw pasteli do tkanin) i Dyrektora ZPO w Krasocinie. Pan Dyrektor ufundował również nagrodę specjalną dla uczennicy z SP w Bukowie przebranej za Pippi Pończoszarkę. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Zaangażowanie dzieci w przygotowanie do konkursu i ich entuzjastyczne zachowania podczas wykonywania zadań świadczą o tym, że „Książki są najlepszym przyjacielem człowieka, ponieważ czytamy je tylko wtedy, kiedy mamy na to ochotę, a one milczą, kiedy myślimy o czymś innym. Zawsze dają i nigdy o nic nie proszą.” ( Baron von Munchhausen ).

Uczestnicy konkursu