KOLEJNY SUKCES NASZEJ UCZENNICY W KONKURSIE WOKALNO - JĘZYKOWYM

„Kling Glöckchen, klingelingeling” to tytuł V edycji Konkursu Kolęd i Pastorałek w języku niemieckim. Konkurs  odbył się 17-go grudnia 2015 r. w Domu Kultury we Włoszczowie. Patronat honorowy nad nim objęli: pan Grzegorz Dziubek - Burmistrz Gminy Włoszczowa oraz pan Jerzy Suliga - Starosta Powiatu Włoszczowskiego. Organizatorami konkursu były lokalne szkoły noszące imię Hetmana Stefana Czarnieckiego - Szkoła Podstawowa w Czarncy (Pani Magdalena Michałek) i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 we Włoszczowie (Pani Katarzyna Bąk).

Konkurs odbywał się w III kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja oraz szkoły ponadgimnazjalne.

Naszą szkołę reprezentowały:

• Aleksandra Szklarz - uczennica klasy V szkoły podstawowej,
  • Katarzyna Szczepańska - uczennica klasy II gimnazjum.

Dziewczęta przygotowane pod kierunkiem pań: Magdaleny Bebel i Brygidy Jasnos oraz pana Piotra Mikuły zaprezentowały kolędy w języku niemieckim.

Kasia zaśpiewała przepiękną nastrojową pastorałkę - „Es ist für uns eine Zeit” i zajęła  II miejsce w kategorii  wokalistów z gimnazjum.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !