Finał powiatowego konkursu recytatorskiego "Co fruwa i hasa..."

W dniu 26 kwietnia w naszej szkole odbył się finał IV Powiatowego Konkursu Recytatorskiego pod hasłem „Co fruwa i hasa po polach i lasach”. Zmagania finalistów etapu powiatowego oceniała komisja, której przewodniczyła wizytator p. Ewa Grudzień. Członkami komisji byli: p. Lena Łaskawska-Wolny, p. Urszula Jasińska, p. Edward Karpiński oraz p. Adam Cygan. Uczniowie prezentowali bardzo wysoki poziom, dlatego komisja miała „twardy orzech do zgryzienia”.

Z trudem wyłoniono zwycięzców w dwu kategoriach wiekowych.

Klasy I - III:

• I miejsce – Kinga Marcinkowska ze Szkoły Podstawowej nr 2 we Włoszczowie
  • II miejsce – Mateusz Sitkowski ze Szkoły Filialnej w Świdnie
  • III miejsce – Anna Skiba ze Szkoły Podstawowej nr 2 we Włoszczowie.

Klasy IV - VI:

• I miejsce – Joanna Kowalczyk ze Szkoły Podstawowej w Olesznie
  • II miejsce – Patrycja Stępnik ze Szkoły Podstawowej w Bukowie
  • III miejsce – Izabela Albrycht ze Szkoły Podstawowej nr 2 we Włoszczowie.

Bardzo ważnym celem tego konkursu jest uświadomienie nam wszystkim, że piękno przyrody sławione przez poetów jest dzisiaj bardzo mocno zagrożone. Musimy wszyscy o nie dbać, aby za kilkadziesiąt lat nadal można było je podziwiać.

Sponsorami naszego konkursu byli: Starostwo Powiatowe we Włoszczowie – nagrody rzeczowe za pierwsze miejsca, Nadleśnictwo Włoszczowa – nagrody książkowe za I, II i III miejsca i nagrody pocieszenia dla wszystkich uczestników konkursu oraz Bank Spółdzielczy we Włoszczowie - oddział Krasocin – słodki poczęstunek.

Bardzo dziękujemy wszystkim sponsorom za coroczne wsparcie finansowe.

Zobacz fotki z finału konkursu

Jolanta Kowalczyk – organizator konkursu