Uczniowie z Oleszna zdobyli IV miejsce w Wojewódzkim Przeglądzie Małych Form Teatralnych

W czerwcu br. w kieleckim Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” odbyło się uroczyste podsumowanie kolejnej edycji konkursu pn. Wojewódzki Przegląd Małych Form Teatralnych dla uczniów klas gimnazjalnych z województwa świętokrzyskiego.

Tematyka wystawianych spektakli dotyczyła propagowania zasad szeroko rozumianego bezpieczeństwa osobistego, bezpiecznego zachowania się na drogach, promowania zdrowego stylu życia oraz ukazywania alternatywnych form spędzania czasu wolnego – wolnych od używek i zachowań agresywnych.

Organizatorami przedsięwzięcia była Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach, Wojewoda Świętokrzyski, Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kielcach. Nagrody w przeglądzie ufundowali Świętokrzyski Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach oraz Wojewoda Świętokrzyski.

W finale udział wzięli laureaci etapów powiatowych. Spektakle wystawione przez młodzież prezentowały bardzo wysoki poziom artystyczny, zawierały bogate treści merytoryczne i edukacyjno – profilaktyczne.

Uczniowie z naszej szkoły przygotowani, przez panią Teresę Szczepańską,  reprezentowali powiat włoszczowski . Zaprezentowali oni spektakl pt. „Mądre wybory” opowiadający historię Marcina - nastolatka, który cieszył się życiem, miał dziewczynę, uwielbiał podróżować, grać w piłkę. Jego największym marzeniem były podróże.  Niestety nagle  życie chłopca wywróciło się do góry  nogami. Jeden nieopatrzny krok, jedna chwila i Marcin nie był już tym samym nastolatkiem. W wyniku wypadku-  złamał kręgosłup. Teraz nastąpiła weryfikacja przyjaciół – tych prawdziwych i tych, którzy się za takich uważali….

Scenariusz przedstawienia został wymyślony i opracowany przez uczniów klasy III i ich wychowawczynię. Ten fakt został  zauważony i doceniony przez jury konkursu. Zespół teatralny GADU- GADU  z Oleszna w klasyfikacji wojewódzkiej zajął IV miejsce.

Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe upominki.

Opiekun  grupy – Teresa Szczepańska