Znowu najlepsi ...

Po raz trzeci Starostwo Powiatowe we Włoszczowie zorganizowało Konkurs: „Najlepsza Gazetka Szkolna". My także braliśmy w nim udział. Do rywalizacji przystąpiło jeszcze 10 innych szkół z terenu powiatu włoszczowskiego, o różnym szczeblu nauczania.

Komisja konkursowa powołana przez Starostę Włoszczowskiego - Zbigniewa Krzyśka dokonała przeglądu egzemplarzy gazetek nadesłanych przez wszystkie szkoły. W ocenie uwzględniała budowę i zawartość pisma, różnorodność stosowanych form dziennikarskich, kształt pisma, częstotliwość ukazywania się. Po wnikliwej analizie postanowiono przyznać pierwsze miejsce naszej gazetce: „Sami o Sobie".

(...) 22 listopada w siedzibie Starostwa Powiatowego we Włoszczowie nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu. Starosta Włoszczowski wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym wręczył pamiątkowe dyplomy oraz cenne nagrody. My dostaliśmy magnetofon, dyktafon cyfrowy, słownik oraz przydatne nam w pracy długopisy. Następnie, razem z innymi uczestnikami spotkania udaliśmy się autokarem do Kielc w celu zwiedzenia Polskiego Radia Kielce. Dla nas - młodych dziennikarzy - była to spora atrakcja. Mogliśmy zobaczyć „od kuchni" jak pracuje się w radio, a także wysłuchać szczegółowej historii jego powstania. Zaskoczeniem dla nas było to, że tak mało osób w nim pracuje, a jednak wszystko jest bardzo dobrze zorganizowane. Niektórzy mogli nawet pochwalić się swoimi umiejętnościami i spróbować nagrać audycję. Kto wie, może w przyszłości ktoś z nas będzie pracował w tejże rozgłośni..., a następny konkurs już za rok z równie cennymi nagrodami i atrakcjami.

Natalia Grabiec i Katarzyna Skwarek