Akcja Bezpieczne ferie zimowe w szkole w Olesznie

Już za kilka dni w województwie świętokrzyskim rozpoczną się ferie zimowe. Część dzieci wyjedzie na zorganizowany wypoczynek, jednak przeważająca większość pozostanie w miejscu zamieszkania.

Okres wypoczynku i beztroskiej zabawy może nieść ze sobą wiele zagrożeń. W związku z tym 20 stycznia rozpoczęła się akcja profilaktyczna pod hasłem: „Bezpieczne ferie zimowe.”  W ramach przedsięwzięcia uczniowie klas I-IV SP oraz przedszkolaki uczestniczyli w spotkaniu z dzielnicowym asp. Marcinem Suchackim. Pan dzielnicowy instruował, jak bezpiecznie bawić się na śniegu, jak korzystać z lodowiska, jeździć na sankach i jak zachowywać się podczas kuligu. Funkcjonariusz przypomniał również o tym, że nie należy ufać obcym ludziom, że trzeba unikać kontaktów z bezpańskimi psami, należy nosić elementy odblaskowe oraz informować rodziców o miejscu zabaw i godzinie powrotu do domu.

Ponadto uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym pod hasłem: „Bezpieczne zabawy zimowe”. Podczas tygodnia poprzedzającego ferie w trakcie lekcji wychowawczych zostanie poruszony temat bezpiecznego wypoczynku. Akcja trwać będzie przez cały okres ferii zimowych. Dzięki współpracy z dzielnicowym nasi uczniowie będą mogli liczyć na szczególne wsparcie. Funkcjonariusz zadeklarował wzmożone patrole w czasie zajęć pozalekcyjnych organizowanych przez placówkę w czasie ferii.  Akcja „Bezpieczne ferie zimowe” ma na celu podniesienie poziomu świadomości dzieci i młodzieży w zakresie bezpiecznych zachowań.

Dobrej i bezpiecznej zabawy podczas ferii zimowych życzy całe grono pedagogiczne oraz dyrekcja ZPO w Olesznie.

Organizatorki: Anna Mietelska, Bogusława Tkaczyk