Nasz Dzień

Jak co roku, 1 czerwca nasza szkoła obchodzi Dzień Dziecka i Dzień Sportu Szkolnego. Bardzo się cieszymy z tego powodu, bo nie mamy wtedy lekcji. Ale także dlatego, że organizowane są międzyklasowe zawody sportowe.

Ten dzień rozpoczął się od akademii przygotowanej przez naszych młodszych kolegów i koleżanki. Bardzo spodobało się nam to przedstawienie. Potem poszliśmy na boisko szkolne. Tam były rozgrywane zawody. Choć pogoda nie dopisywała, z chęcią wyszliśmy na świeże powietrze.

Konkurencje były dla nas nie lada wyzwaniem. Jedną z nich były biegi przełajowe. Uczniowie mogli się wykazać swoją kondycją fizyczną. Inne zadania też były interesujące, np. przeciąganie liny. Wszyscy chcieli uczestniczyć w tej zabawie. Niestety mogli brać w niej tylko udział uczniowie, którzy stanowili drużynę danej klasy. Mimo tego wszyscy świetnie się bawili.

Potem była przerwa obiadowa, a po niej czekała na nas niespodzianka : LODY ! Oj...były pyyyszne;).

Następnie udaliśmy się na salę gimnastyczną, by rozegrać mecz siatkówki miedzy nauczycielami a uczniami. To było emocjonujące widowisko. Czy to wszystko ? Koniec wrażeń ? Niee… Po rozgrywkach pan Dyrektor wręczał nagrody za zawody sportowe. Każdy niecierpliwie czekał na wyniki.

SZKOŁA PODSTAWOWA:

• I miejsce: kl. VI
  • II miejsce: kl. V
  • III miejsce: kl. IV

GIMNAZJUM:

• I miejsce: kl. IIa
  • II miejsce: kl. II b
  • III miejsce: kl. III
  • IV miejsce: kl. I

Mimo, że tylko dwie klasy zdobyły I miejsce, dla nas nie to było najważniejsze. Liczyła się tylko zabawa. Mam nadzieję, że z roku na rok ten dzień będzie dla nas okazją do coraz lepszej zabawy i będziemy mieli jeszcze więcej ciekawych pomysłów. Dziękujemy bardzo Dyrekcji i nauczycielom za zorganizowanie nam tak wspaniałych rozrywek. Było cudownie!

Żaneta Lis