Dzień Samorządu Szkolnego

21. marca 2006 r. obchodziliśmy w szkole Dzień Samorządu Uczniowskiego oraz Pierwszy Dzień Wiosny

Tą piękną porę roku chcieliśmy powitać przede wszystkim zdrowo. Od samego rana braliśmy udział w zabawach, które miały na celu propagowanie życia bez papierosów. Hasło dnia brzmiało: „STOP NIKOTYNIE!”.

Zadaniem każdej klasy było namalowanie plakatu o tematyce antynikotynowej. Następną konkurencją było przedstawienie krótkiego skeczu pokazującego skutki palenia. Laur zwycięstwa przypadł klasie II a GIM. Kolejnym zadaniem było stworzenie i zaśpiewanie „hymnu niepalących”. Następnie odbyły się mini-zawody. Pięcioosobowe reprezentacje klas stanęły przed zmaganiami sportowymi typu: biegi, skoki na jednej nodze, itp.

Potem znów przyszła pora na występy artystyczne. Chętne klasy śpiewały wcześniej przygotowaną, dowolną piosenkę. Po tych atrakcjach obejrzeliśmy zacięty mecz siatkówki. Jak co roku – nauczyciele kontra uczniowie. Po zaciętej walce wygrali uczniowie.

Trzy w jednym – Dzień Samorządu Uczniowskiego, Dzień Wiosny, Dzień Bez Papierosa – była to dla wszystkich ciekawa lekcja wychowawcza.

Ewa Łączek, kl. III b GIM.