Dzień Ziemi

21 kwietnia w naszej szkole odbył się Dzień Ziemi. Jak zwykle z tej okazji na sali gimnastycznej odbyła się akademia i wiele konkursów, m.in. konkurs na plakat pt. „Ziemia dawcą życia”, konkurs na piosenkę oraz modę ekologiczną.

Uczniowie jak zwykle świetnie przygotowali się do wszystkich konkurencji. Mieliśmy przyjemność wysłuchać takich piosenek jak: „Niech mówią, że to nie jest miłość”, „Lato w Kołobrzegu czy „Ostatnia łza”. Wszystkie piosenki zawierały oczywiście teksty o tematyce ekologicznej wymyślone przez uczniów. Każdy zespół został nagrodzony wielkimi brawami, a zwycięzcy konkursów otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Pod koniec tego dnia, wszyscy udaliśmy się na przemarsz ulicą Szkolną. Wszystkie klasy trzymały wykonane przez siebie transparenty z ekologicznymi hasłami. Myślę, że wszystkim podobała się ta uroczystość i za rok powtórzymy ją z jeszcze większą „pompą”.

Klaudia Cierpica