„Niech żyją dożynki…”

29.08.2004 r. w Krasocinie odbyły się gminne dożynki. Oczywiście nie zabrakło tam reprezentacji z Oleszna, zarówno starszych pań, jak i uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.

Myślę, że wypadli po prostu świetnie! Wśród smętnych przyśpiewek ludowych i sztucznie recytowanych wierszy odegraliśmy prawdziwie kosmiczne show. Na początek N. Grabiec z klasy I a Gim. zapowiedziała występ przezabawnym wierszykiem. Potem dziewczyny zaśpiewały piosenkę o "Krasocińskiej gminie", a Pigwa (Katarzyna Skwarek z kl. V) wystąpiła wraz z chłopcem (Monika Błażejewicz z kl. II b Gim.) w skeczu o wiejskiej rzeczywistości. Następnie wraz z pozostałymi (L. Budzynowską z kl. I a Gim. , N. Budzowską z kl. II a Gim. K. Budzowską z kl. III Gim.) zaśpiewały, a raczej zarapowały piosenkę o „Wsi spokojnej, wsi wesołej”.

Na koniec występu A. Wertka i M. Tkacz z kl. VI przedstawiły wszystkim zebranym znany nam już z letniego festynu skecz o dwóch starszych babciach.

Publiczność nagrodziła uczennice gromkimi brawami oraz salwami śmiechu. Z pewnością władze gminy nie omieszkają zaprosić nas na kolejną tego typu uroczystość.

Muszę nadmienić, że do występu przygotowywały nas pani Teresa Szczepańska i pani Małgorzata Szwarc.

Monika Błażejewicz kl. II b Gim.