Dzień Samorządu Szkolnego

21 marca jak co roku w naszej szkole zorganizowany został Dzień Samorządu Uczniowskiego. A ponieważ był to również dzień wiosny, to spaliliśmy Marzannę na boisku szkolnym. Pożegnaniu zimy towarzyszyły okrzyki radości oraz nieustające śmiechy.

W tym dniu lekcje nie odbyły się. Śmiesznym urozmaiceniem były zajęcia prowadzone przez uczniów, którzy pełnili funkcje nauczycieli. Potem wszyscy uczniowie przeszli na salę gimnastyczną, gdzie odbył się konkurs „Szansa na sukces" prowadzony przez Katarzynę Pawłowską oraz Marcelinę Grzeszczuk z klasy III a gimnazjum. W klasyfikacji drużynowej I miejsce zdobyła klasa II b, kl. II a zajęła - II miejsce, III a - miejsce III. Również nauczyciele zaśpiewali przygotowane piosenki, co wszystkich uczniów bardzo ucieszyło. Następnie odbyło się żartobliwe przedstawienie przygotowane przez klasy III a i b gimnazjum pt. „ABC szkolnego zachowania".

W dalszej części imprezy p. M. Kamińska oraz p. A. Kowalczyk poprowadzili szkolną „Awanturę o kasę". W konkurencji tej reprezentacje klas musiały zmierzyć się ze sobą w celu sprawdzenia swoich wiadomości.

Ostatnim konkursem był „Wykrywacz kłamstw", w którym wzięli udział uczniowie klas gimnazjalnych: Lilianna Siedlecka, Grzegorz Niewiadomski, Damian Fitas. Zwycięzcą okazał się Damian, gdyż nikt nie odgadł prawdziwej historii, która mu się przydarzyła.

Po emocjach, które towarzyszyły zabawom rozegrany został mecz nauczyciele kontra uczniowie. Po wyrównanej walce wygrali uczniowie.

Przygotowała: Katarzyna Pawłowska