„Wiosna, wiosna ach to ty…”

22 marca dzieci z oddziału przedszkolnego z gr. „Smerfy” odwiedziła „Pani Wiosna”. Przedszkolaki przywitały wyjątkowego gościa wesołą piosenką. Spotkanie rozpoczął wspólny taniec, następnie dzieci wykazały się dużą wiedzą rozwiązując wiosenne zagadki. Wydarzenie zakończył spacer, podczas którego pożegnano symbolicznie zimę. Razem z „Panią Wiosną” dzieci spaliły symbol zimy – własnoręcznie wykonaną kukłę, wypowiadając przy tym tradycyjną rymowankę: „Marzanno, marzanno, ty zimowa panno…”.

Miejmy nadzieje, że takie pożegnanie zimy zagwarantuje nam wszystkim piękną, słoneczną wiosnę. Czego serdecznie życzymy.