Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

Rekord dla Niepodległej

W ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości na terenie całego kraju podejmowane są różne inicjatywy mające na celu wzbudzenie w nas, Polakach, tożsamości narodowej.

Od kilku lat tradycją naszej szkoły jest wspólny śpiew pieśni patriotycznych. W tym szczególnym roku nasza szkoła włączyła się w ogólnonarodową formę uczczenia 100-lecia odzyskania niepodległości pn. „Rekord dla Niepodległej”.

9 listopada 2018 r. punktualnie, o godzinie 11:11 razem z kilkunastoma tysiącami innych szkół w Polsce uczniowie, nauczyciele oraz inni pracownicy szkoły wspólnie odśpiewali cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”.

Hymn Polski wybrzmiał w sposób uroczysty i wyjątkowy, a emocje, które towarzyszyły temu wykonaniu, pozostaną z pewnością na długo w naszej pamięci.
Ten wyjątkowy dzień był również doskonałą okazją aby wspólnie zaśpiewać kilka pieśni i piosenek, które są naszą historią i tradycją. W repertuarze znalazły się przede wszystkim pieśni legionowe, partyzanckie i powstańcze.

Wspólny śpiew stanowił doskonałą lekcję historii i patriotyzmu, był również okazją do świetnej zabawy i świętowania dla Niepodległej.

 

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ