Dlaczego warto uczyć się języków obcych?

W dniu 15 lutego w naszej szkole odbył się apel pt. "Dlaczego warto uczyć się języków obcych?". Uczniowie klasy V przedstawili korzyści wynikające ze znajomości języków. Podczas apelu promowano umiejętność posługiwania się językami obcymi.

W obecnych czasach umiejętności lingwistyczne są bardzo cenione przez pracodawców. Ponadto nauka języków obcych może być świetną zabawą, a nie tylko przykrym obowiązkiem. Pozytywne nastawienie i motywacja są niezwykle istotne w opanowaniu języka. Pamiętajmy, że nauka języka to doskonałe ćwiczenie intelektualne, które w każdym wieku przynosi wiele korzyści. Znając języki obce z łatwością zintegrujemy się z ludźmi z różnych krajów.

Apel miał na celu zachęcenie uczniów do systematycznej nauki języków obcych. Znając je wszędzie możemy się poczuć jak we własnym kraju.

Magdalena Marcinkowska