Dzień Ziemi

20 kwietnia bieżącego roku w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Ziemi. Na początku uroczystości wszystkie klasy przyniosły i powiesiły w widocznym miejscu plakaty o tematyce ekologicznej. Następnie klasa VI przedstawiła krótką akademię pokazującą, jak bardzo człowiek szkodzi Ziemi. Po wystąpieniu szóstoklasistów została powołana komisja. W skład jej wchodziły panie: Anna Resiak, Brygida Jasnos i Małgorzata Stolarczyk. Najpierw został rozstrzygnięty konkurs na najlepszy plakat. Jego tematem było hasło: „Z energią chrońmy klimat”. Wyniki tego konkursu były następujące:

W klasach 0-III :

• I miejsce- klasa III
  • II miejsce- klasa I
  • III miejsce- klasa II
  • Wyróżnienie- klasa 0

W klasach IV-VI :

• I miejsce- klasa V
  • II miejsce- klasa VI
  • III miejsce- klasa IV

Gimnazjum :

• I miejsce- klasa I
  • II miejsce- klasa III
  • III miejsce- klasa II a i b

Następnie każda klasa zaprezentowała piosenkę, w której uczniowie wyrażali swój protest przeciwko dalszemu niszczeniu otaczającego środowiska. A w tym konkursie wyniki przedstawiały się tak :

W klasach 0-III :

• I miejsce- klasa III
  • II miejsce- klasa I
  • III miejsce- klasa 0
  • IV miejsce- klasa II

W klasach IV-VI :

• I miejsce- klasa VI
  • II miejsce- klasa V
  • III miejsce- klasa IV

Gimnazjum :

• I miejsce- klasa I
  • II miejsce- Klasa II a, b

Potem pani Anna Resiak wygłosiła krótką przemowę o konieczności ochrony środowiska. Podkreśliła, że każdy uczeń może podjąć proste działania, np.: oszczędzanie energii, wody, niezaśmiecanie otoczenia i nie szkodzić środowisku.

Na koniec z cała społeczność szkolna przeszła z ekologicznymi transparentami ulicą Szkolną. Chcieliśmy w ten sposób zwrócić uwagę mieszkańcom Oleszna na konieczność ochrony środowiska.

Myślę, że obchody tego święta zasugerowały się wszystkim, co zrobić, aby zachować piękno Ziemi.

Jolanta Rogala, kl. V