Sprzątanie Świata

W dniu 22 września, jak co roku w naszej szkole odbyła się akcja sprzątania świata. Jej główną organizatorką była  pani dyrektor Anna Resiak. Poprzedził ją apel szkolny, na którym przypomniano, w jaki sposób świat zaśmiecamy i dlaczego powinniśmy zadbać o jego czystość. Po czwartej lekcji wszyscy zebrali się przed szkołą odpowiednio ubrani i zadowoleni z tego, co będą robić jak również i z tego, że więcej lekcji już w tym dniu nie będzie. Wkrótce pojawili się wychowawcy, którzy wyposażyli nas w worki na śmieci i rękawiczki. Wszyscy wyruszyliśmy w teren. Każda klasa miała swój rejon do sprzątania:

• klasy 0-III - górkę Lednicę,
  • klasa IV - ulicę Leśną, Krótką i Szkolną,
  • połowa klasy V - pomnik przy drodze na Żeleźnice ,
  • druga połowa klasy piątej - ulicę Partyzantów za cmentarzem,
  • klasa VI - boisko szkolne oraz młody lasek u podnóża Lednicy,
  • klasa I gimnazjum - drogę na Dąbrowę od ulicy Szkolnej i wąwóz na Dąbrowie,
  • klasa II a gimnazjum – groby partyzanckie na cmentarzu,
  • klasa II b - trasa rajdu: Oleszno - Kozia Wieś – Wola Świdzińska – Chotów- Oleszno,
  • połowa klasy III gimnazjum - ulicę Przedborską i pomnik przy tej ulicy,
  • druga połowa klasy III gimnazjum - pobocza wzdłuż ulicy Szkolnej od p. Dreja do p. Foltyna .

Akcja trwała od godziny 12:00 do 14:15. Po zakończeniu wszyscy byli bardzo zmęczeni, jednym słowem „padali z nóg”. Jednak byli zadowoleni, że świat wokół nich stał się bardziej czysty. Dobrze byłoby, żeby nie został znów zaśmiecony. Warto pamiętać o wrzucani śmieci do śmietników, a nie na ulicę i odwożeniu ich na wysypisko śmieci a nie do lasu. Apelujemy o to i do uczniów i do ludzi dorosłych.

Agnieszka Mulewicz i Natalia Stolarczyk