Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Tegoroczny finał odbywał się pod hasłem: „Finał z głową”, bo zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego koniecznego dla ratowania zdrowia i życia dzieci z problemami laryngologicznymi.

Tradycyjnie już nasza szkoła uczestniczyła w tej akcji. Cztery wolontariuszki z gimnazjum w składzie: Agnieszka Lis, Katarzyna Wójcikowska, Agnieszka Barcińska, Paulina Jamróz, kwestowały przy Kościele Parafialnym w Olesznie.

Aby dobrze pełnić swoją funkcję w tym dniu wcześniej uczestniczyły w spotkaniu z przedstawicielami Sztabu Wielkiej Orkiestry przy Domu Kultury we Włoszczowe oraz Policją. Zapoznały zapoznane z regulaminem wolontariusza i zasadami warunkującymi bezpieczne kwestowanie.

Od samego rana w niedzielę trafiało do puszek mnóstwo monet. Każdy, kto ofiarował swój symboliczny „grosik”, otrzymał pamiątkowe serduszko.

Na pewno potrzebni są ludzie, którzy w trudnej sytuacji innych osób, podadzą im pomocną dłoń. Zaangażowanie w takie działania wielu osób może doprowadzić do zmiany świata na lepszy. Każdy człowiek przed akcjami charytatywnymi powinien przypomnieć sobie słowa Helmuta Gollwitera: „Nikt nie jest tak biednym, żeby nie mógł drugiemu pomóc".

Po skończeniu kwestowania ok. godziny 16:00, puszki zostały odwiezione do Sztabu we Włoszczowe. Okazało się, że nasze wolontariuszki zebrały - 1217,64 zł. Najwięcej pieniędzy wysypano z puszki Agnieszka Lis – 430,00 zł.

Opiekę nad wolontariuszkami z naszej szkoły pełnili: p. Mariola Kamińska, p. Andrzej Kowalczyk, p. Anna Resiak.

Paulina Jamróz, Agnieszka Barcińska