Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

Podsumowanie XXVI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

"Każdy z nas jest inny,
ale w dzisiejszym dniu
połączyły nas „dobre serca”

 

 

 

W tym roku wolontariuszki ze Szkoły Podstawowej im Armii Krajowej w Olesznie zebrały – 3552,04 zł.

Jest to kwota wyższa niż w poprzednim roku o 175,19 zł.

Koordynatorami tegorocznej akcji w Szkole Podstawowej im Armii Krajowej w Olesznie była 34 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska i Samorząd Uczniowski Od początku działamy w obrębie Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Domu Kultury we Włoszczowie.

Cztery wolontariuszki: Natalia Gacia, Natalia Łyczak, Gabriela Rogala, Alicja Sobczyk kwestowały przy Kościele Parafialnym w Olesznie. Aby dobrze pełnić swoją funkcję w tym dniu, wcześniej uczestniczyły w spotkaniu z przedstawicielami Głównego Sztabu Wielkiej Orkiestry przy Domu Kultury we Włoszczowie oraz Policją. Zostały zapoznane z regulaminem wolontariusza i zasadami warunkującymi bezpieczne kwestowanie. Otrzymały też identyfikatory, puszki oraz serduszka.

Od samego rana w niedzielę, tj. 14 stycznia 2018 r. trafiało do puszek mnóstwo monet i banknotów. Każdy, kto ofiarował swój symboliczny „grosik”, otrzymał pamiątkowe serduszko. Po skończeniu kwestowania, ok. godziny 16:00, puszki zostały odwiezione do Sztabu we Włoszczowie. Po przeliczeniu ich zawartości okazało się, że nasze wolontariuszki zebrały – 3552,04 zł.

Puszki poszczególnych wolontariuszek zawierały:
- Gabriela Rogala - 1067,03 zł.
- Natalia Łyczak - 908,56 zł.
- Alicja Sobczyk - 878,62 zł.
- Eliza Gacia - 697,83 zł.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy wsparli tę akcję. W tym dniu szczególnie dziękujemy za efekt zjednoczenia się w czynieniu dobra dla tych, którzy go potrzebują. Wierzymy, że przekazane pieniądze w tę styczniową niedzielę poprawią los wszystkich potrzebujących noworodków. Fundacja planuje pozyskać dla nich m.in. stanowiska do resuscytacji, nowoczesne inkubatory, aparaty do nieinwazyjnego wspomagania oddychania, pompy infuzyjne, a także sprzęt diagnostyczny, jak np. specjalistyczne aparaty USG czy pulsoksymetry.

To, że Orkiestra działa i to z tak dużą skutecznością, to oczywiście zasługa wszystkich darczyńców, to efekt każdego grosza wrzuconego do puszki.

Opiekę nad wolontariuszkami z naszej szkoły pełniły p. Marcelina Majecka i p. Anna Resiak

    

 

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ