WIZYTA W NAGŁOWICACH

Nasza grupa teatralna „Gadu-Gadu” pojechała do domu dziecka w Nagłowicach z przygotowanym przedstawieniem, jak również ze słodyczami i maskotkami. Wszystkich uczestników wyjazdu nie sposób wymienić, bo oprócz 20 aktorów brało w nim udział również 20 osób z gimnazjum, pod opieką pani Teresy Szczepańskiej i pani Ewy Deski.

Na początek przedstawiliśmy inscenizację „Kopciuszka”, gdzie role sióstr zagrały (Paulina Hernes z kl. II „b” gim. i Natalia Budzowska z kl. II „a” gim.), macochę (Kasia Stolarczyk z klasy II „b” gim.), Kopciuszka (Justyna Bratek z kl. II „b” gim.) a księcia (Bartek Bomba z kl. II „b” gim.) oraz wiele innych osób. Nasze przedstawienie podobało się dzieciakom i ich opiekunom.

Po występie rozdaliśmy im pamiątkowe pluszaki oraz co nieco słodkości-chipsy i lizaki. Następnie, ku naszej uciesze, udaliśmy się do pokoi mieszkańców tamtejszego domu, aby lepiej ich poznać. Wielu z nas nawiązało ciekawe znajomości.

Ten wyjazd wywarł na nas duże wrażenie. Zdaliśmy sobie sprawę jak ważna jest rodzina. Każdy z nas ma kochających rodziców, na których zawsze może liczyć. Nie mieliśmy pojęcia, jaka krzywda dzieje się tym dzieciom z powodu braku bliskich. Nie wiedzieliśmy, jak może zmienić psychikę dziecka choćby jednodniowy pobyt w sierocińcu.

Wspólnie z naszymi paniami umówiliśmy się następne spotkanie tym razem w maju. Mamy pojechać do Nagłowic na wspólne ognisko i dyskotekę.