Konkurs szopek i stroików bożonarodzeniowych rozstrzygnięty

Boże Narodzenie i czas przygotowań do świąt to najpiękniejszy okres w całym roku. W tym czasie już  przed laty,  dorośli wraz z  dziećmi z wielką radością wykonywali ozdoby świąteczne, stroiki, łańcuchy na choinkę, figurki aniołków, szopki.

W nawiązaniu do  tych  zapomnianych już  ludowych  tradycji w naszej szkole został ogłoszony konkurs na  najpiękniejszy  stroik  i szopkę bożonarodzeniową. Pomysłodawcami oraz autorami regulaminu III edycji  konkursu byli liderzy Klubu 4-H ,,Olszynki” - p. Mariola  Kamińska i p. Andrzej Kowalczyk.

Do tegorocznego  konkursu przystąpiła rekordowa liczba uczniów, złożono aż 72 prace . Najwięcej było  stroików przygotowanych przez  uczniów z oddziału przedszkolnego i  klas I-III  szkoły podstawowej. Klasy  IV - VI oraz I - III gimnazjum wykonały  szopki. Na konkurs wpłynęło wiele pięknych prac wykonanych przeróżnymi technikami plastycznymi. Komisja konkursowa w składzie: p. Teresa Szczepańska , p. Dorota Sitkowska, p. Teresa Siwek, p. Justyna Michałek oraz  p. Jolanta Lichosik, miała bardzo trudne zadanie, wybierając  spośród tylu wspaniałych stroików i szopek  te najładniejsze. Laureaci i wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy.

Oto wyniki konkursu w kategorii szopki bożonarodzeniowe:

szkoła podstawowa kl IV – VI

• I miejsce  – Mateusz Wójcikowski -  kl. V,
  • II miejsce – Paweł Piorun – kl. VIb,
  • III miejsce – Kinga Gołdyn – kl. VIa,
  • IV miejsce – Cezary Kowalik – kl. IV.

Wyróżnienia otrzymali: Tomasz Pytlos – kl. V, Aleksandra Drzewiecka – kl. VIb, Aleksandra Szklarz – kl. V, Piotr Lichosik – kl. VIa, Zuzanna Łączek – kl V, Dominik Kasza – kl. V, Hubert Wdowiak – kl. VIb

Oto wyniki konkursu w kategorii stroiki:

oddziały przedszkolne

Wyróżnienia : Filip Kowalczyk, Alicja Mazur, Julita Łapot, Bartłomiej Kapelusz, Erwin Kowalik, Natalia Stolarczyk, Wiktoria Piec, Magdalena Kowalczyk, Dominika Picheta, Bartosz Kasza, Kinga Koźmińska, Amelia Strzelec, Martyna Pytlos

szkoła podstawowa kl. I – III

• I miejsce  – Szymon Wójcikowski – kl IIb, Oskar Domaradzki – kl. Ib
  • II miejsce – Kinga Łączek – kl. IIIa, Magdalena Pytlos – kl.  IIIa
  • III miejsce – Laura Zapała – kl. IIIb, Julia Wójcik – kl. Ia, IV miejsce – Igor Lichosik – kl. IIb, Bartłomiej Dziedzic – kl. IIa, V miejsce – Patrycja Kowalczyk – kl. Ia, Julita Skiba – kl.  Ia

Wyróżnienia: Adrian Piec – kl. IIa, Staś Ligęza– kl. IIa, Anna Nowicka – kl. IIIa, Igor Piec – kl. IIIb, Julia Przepióra – kl. Ia, Jakub Klim – kl. Ia

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wystawy konkursowej

Liderzy Klubu 4-H „Olszynki”